نسخه موبایل آر اس اس
کد خبر : 189277    
زمان مخابره : ۱۳۸۹/۲/۳۰  ساعت ۱۵ : ۰
رئيس جمهور:

روابط ایران و کویت ممتاز و دوستانه است

جمهوری اسلامی ایران ثابت کرد که خواهان دیپلماسی گفتگو است و شک و تردید کسانی که می خواستند ایران را متهم کنند که در غیر این مسیر قرار دارد را برطرف کرد البته معتقدیم آنهایی که به دنبال شک و تردید هستند، همواره در این مسیر خواهند بود و شک آنها هیچ گاه برطرف نمی شود
رییس جمهور با تاکید بر اینکه روابط ایران و کویت در منطقه خلیج فارس ممتاز، دوستانه و عمیق است، گفت: دو کشور با کمک هم می توانند منطقه را اداره کرده و امنیت کامل را در منطقه برقرار کنیم و هیچ مانعی در این مسیر وجود ندارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت،‌ دکتر محمود احمدی نژاد در دیدار رییس مجلس کویت با تاکید بر اینکه همه مسائل دنیا باید از طریق منطق و گفتگو حل و فصل شود اظهار داشت: کسانی که فکر می کنند با تهدید و زور می توانند تاثیرگذاری داشته باشند باید بدانند که دوره اینگونه رفتارها به پایان رسیده است.
رییس جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران مسیر منطق و گفتگو را ادامه خواهد داد، گفت: حرکت در مسیر منطق و گفت و گو روشی اسلامی است و مطمئن هستیم همه برادران ما در منطقه با آن موافق بوده و علاقه مند هستند همه مسائل جهانی از طریق گفتگو حل و فصل شود. رییس جمهور در ادامه با اشاره به روابط برادرانه دو دولت و ملت ایران و کویت اظهار داشت: همکاری های دو کشور در مسیر بسیار خوبی قرار دارد و روابط عمیقی نیز بین مسوولین دو کشور برقرار شده است. دکتر احمدی نژاد با قدردانی از مواضع کویت در حمایت از حقوق قانونی ملت ایران گفت: اینگونه مواضع حمایت آمیز نشانه عمق روابط برادرانه بین دو کشور است و مطمئن هستیم آینده متعلق به همین برادری ها می باشد . دکتر احمدی نژاد با تاکید بر ضرورت تعمیق همکاری های مجالس دو کشور گفت: امروز باید تمام اجزا و دستگاه های دو کشور برای تعمیق روابط برادرانه هر چه بیشتر تلاش کنند.
رییس مجلس کویت نیز در این دیدار با اشاره به اینکه همواره روابط دو کشور از روند رو به رشدی برخوردار بوده است گفت: کویت بدنبال آن است که با تحکیم هر چه بیشتر روابط دوجانبه و منطقه ای با ایران این موضوع را به اثبات برساند که همواره در کنار جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.
وی همچنین بیانیه سه جانبه ایران – برزیل و ترکیه را در عرصه دیپلماسی تهران بسیار موفقیت آمیز دانست و با تبریک آن گفت: جمهوری اسلامی ایران ثابت کرد که خواهان دیپلماسی گفتگو است و شک و تردید کسانی که می خواستند ایران را متهم کنند که در غیر این مسیر قرار دارد را برطرف کرد البته معتقدیم آنهایی که به دنبال شک و تردید هستند، همواره در این مسیر خواهند بود و شک آنها هیچ گاه برطرف نمی شود.
رییس مجلس کویت گفت: جمهوری اسلامی ایران امروز این مساله را به اثبات رسانده که بدنبال استفاده کاملاً مسالمت آمیز از انرژی هسته ای است و در حل همه مسائل، دیپلماسی گفتگو را پیگیری می کند.