نسخه موبایل آر اس اس
کد خبر : 196479    
زمان مخابره : ۱۳۸۹/۹/۱۸  ساعت ۱۵ : ۵
وزير دادگستري:

دادگاههای خانواده به منظورپیشگیری ازطلاق باید تقویت شوند

سید 'مرتضی بختیاری' روز پنجشنبه در نشست هم اندیشی کارشناسان و مدیران دفاتر حمایت از حقوق زنان و کودکان دادگستریهای سراسر کشور افزود: مشکلات در این خصوص باید دسته بندی شود و خوشبختانه قوه قضاییه برای حل ریشه ای مشکلات این دادگاهها مصمم است
وزیر دادگستری گفت: به منظور پیشگیری ازطلاق و برقراری صلح و سازش بین زوجین، دادگاههای خانواده در کشور باید تقویت شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، سید 'مرتضی بختیاری' روز پنجشنبه در نشست هم اندیشی کارشناسان و مدیران دفاتر حمایت از حقوق زنان و کودکان دادگستریهای سراسر کشور افزود: مشکلات در این خصوص باید دسته بندی شود و خوشبختانه قوه قضاییه برای حل ریشه ای مشکلات این دادگاهها مصمم است.
وزیر دادگستری با اشاره به اینکه در مبانی فقهی و حقوقی برای کلیه مسائل و مشکلات اجتماعی، قاعده و قانون وجود دارد، گفت: فقه و معارف ناب اسلامی را باید در جامعه و زندگی افراد پیاده کنیم.
بختیاری افزود: ما باید با اینهمه مبانی فقهی و حقوقی قوی، در عرصه جهانی و کنوانسیونهای بین المللی که داری قوانین قابل اجرا و مناسبی در خصوص زنان و کودکان هستند، حضور قدرتمندانه ای داشته باشیم.
وزیر دادگستری ادامه داد: اکنون دوران جاهلیت قرن 21 بدتر از دوران جاهلیت پیش از اسلام است زیرا در غرب قوانینی بر خلاف فطرت انسانها تصویب و به عنوان یک قانون پیشرفته و متمدن بشری معرفی می کنند.
بختیاری گفت: اکنون فساد و فحشا کانونهای گرم خانواده را در غرب متلاشی کرده است و بشریت برای رهایی از این وضعیت راهی جز پناه بردن به دامن معارف اسلام که با آهنگ فطرت انسانها مطابقت دارد، ندارد.
وی تاکید کرد: اگر خواهان داشتن جامعه ای برتر و مترقی هستیم باید نسبت به اهمیت بنیان خانواده و تربیت فرزندان آگاه باشیم.
در پایان این نشست وزیر دادگستری از مدیران و کارشناسان 9 دفتر برتر حمایت از حقوق زنان و کودکان کشور با اهدای جوایزی تقدیر کرد.