نسخه موبایل آر اس اس
کد خبر : 213968    
زمان مخابره : ۱۳۹۱/۱/۲۹  ساعت ۱۱ : ۵۵
با حضور معاون اول رئیس جمهور؛

هفدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی آغاز به کار کرد

محمدرضا رحیمی، با حضور در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران، هفدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایشگاه و پتروشیمی را افتتاح کرد

محمدرضا رحیمی، با حضور در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران، هفدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایشگاه و پتروشیمی را افتتاح کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، معاون اول رئیس جمهور همچنین از برخی غرفه های این نمایشگاه بازدید کرد و با توضیحات مسئولین امر و از طریق گفتگو با غرفه داران در جریان آخرین تحولات و دستاوردهای صنعت نفت و پتروشیمی کشور قرار گرفت.

هفدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایشگاه و پتروشیمی با حضور نمایندگان یک هزار و 255 شرکت داخلی و خارجی، به مدت 4 روز در تهران برپا شده است.

در نمایشگاه امسال برای نخستین بار یک غرفه مشخص با عنوان "جهاد خودکفایی" برای نمایش قطعات ساخت داخل و تامین نیازمندی های صنعت و با هدف حمایت وزارت نفت از سازندگان داخلی و بومی سازی فناوری های مورد نیاز صنعت نفت تشکیل شده است.

گفتنی است نخستین روز برگزاری این نمایشگاه با شعار "تولید ملی و شکست تحریم ها، توسعه صنعت بالادستی" نامگذاری شده است.

دومین روز این نمایشگاه نیز به عنوان "خودکفایی و خودباوری در صنعت نفت ایران (صدور دانش فنی و ساخت داخل )"، روز سوم به عنوان "امنیت انرژی – امنیت اقتصادی" نامگذاری شده و "تولید و صادرات فرآورده های نفتی" نیز عنوان چهارمین روز از این نمایشگاه است.