نسخه موبایل آر اس اس
کد خبر : 214778    
زمان مخابره : ۱۳۹۱/۲/۱۷  ساعت ۱۶ : ۴

آغاز ثبت نام اینترنتی طرح نقدی خودروهای فرسوده

رجبی:داشتن پلاک منقطه ای (ایران) و یا گواهی تسجیل راهور ناجا برای متقاضیان الزامی است و ارزش گواهی اسقاط طرح نقدی تا تاریخ سی و یکم خرداد امسال بر اساس سال نود محاسبه می شود

معاون نوسازی ناوگان ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور، از آغاز ثبت نام اینترنتی طرح نقدی و بدون جایگزین خودروهای فرسوده خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از واحد مرکزی خبر، رجبی  گفت: متقاضیان شرکت در این طرح می توانند از امروز با مراجعه به سایت www.nosazin.net برای ثبت نام اقدام کنند.
وی با بیان اینکه مدل خودروهای فرسوده 1356 تا 1368 مشمول این طرح هستند، گفت : داشتن پلاک منقطه ای (ایران) و یا گواهی تسجیل راهور ناجا برای متقاضیان الزامی است.
رجبی همچنین داشتن سند قطعی به نام مالک خودروی فرسوده و یا وکالت بلاعزل از مالک را از دیگر شرایط ثبت نام اینترنتی دانست و افزود: ارزش گواهی اسقاط طرح نقدی تا تاریخ سی و یکم خرداد امسال بر اساس سال نود محاسبه می شود.
وی گفت: در صورتی که دارندگان خودروهای فرسوده تا این تاریخ برای ثبت نام اقدام نکنند، ارزش گواهی اسقاط خودروی آنان کاهش خواهد یافت.
رجبی افزود: پس از اسقاط خودرو، وجه ارزش گواهی اسقاط بسته به مدل خودروی فرسوده به حساب متقاضی واریز می شود.
معاون نوسازی ناوگان ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور از متقاضیان شرکت در این طرح خواست در صورت هرگونه مشکل با شماره تلفن های 88549420 الی 3 و یا از طریق لینک " ارتباط با ما " در سایت پیش ثبت نام اینترنتی تماس بگیرند.
وی با بیان اینکه تاکنون بیش از یک میلیون و 200 هزار دستگاه انواع خودرو فرسوده در کشور اسقاط شده است، گفت: حدود 33 درصد از این خودروها در طرح های بدون جایگزین شرکت کرده اند.
رجبی، تعداد خودروهای شخصی فرسوده فعال در کشور را 330 هزار دستگاه برشمرد و افزود: در صورتی که مردم از طرح بدون جایگزین و سایر طرح های مربوط به اسقاط خودروهای فرسوده استقبال کنند، ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور آمادگی دارد، از سال 91 اسقاط خودروها را به روز انجام دهد.
وی همچنین از کسانی که قبلا در طرح های جایگزین خودروهای فرسوده شرکت کرده و تاکنون به بانکهای عامل خود مراجعه نکرده اند، خواست هر چه سریع تر اقدام کنند.