نسخه موبایل آر اس اس
کد خبر : 231435    
زمان مخابره : ۱۳۹۲/۷/۱۶  ساعت ۱۱ : ۳۲
رئیس سازمان حج و زیارت:

عملیات اعزام زایران به عمره مفرده ۱۵ آذرماه آغاز می شود

به گفته اوحدی اتصال فعالیت های عمره و حج به یکدیگر موجب دریافت خدمات بهتر، کیفیت مناسب‌تر و افزایش قدرت چانه زنی درمذاکره می‌شود

 رئیس سازمان حج و زیارت گفت: بر اساس مذاکرات انجام شده با طرف سعودی، عمره مفرده 93-92 از 15 آذر ماه امسال آغاز می شود و مشمولان می توانند از اواخر آبان ماه در کاروان ها ثبت نام کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، «سعید اوحدی» در جلسه هماهنگی ستاد حج مکه مکرمه افزود: سرعت عمل در شناسایی مشکل و جستجوی راه حل مساله در ستادهای اجرایی حج بسیار مناسب است به طوری که اراده مسئولان حج نسبت به حل و فصل فوری موارد کاملا مشهود و اثر بخش است.
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: در موسم حج جاری عملیات تامین مسکن حج آینده را تمام خواهیم کرد.
به گفته اوحدی اتصال فعالیت های عمره و حج به یکدیگر موجب دریافت خدمات بهتر، کیفیت مناسب‌تر و افزایش قدرت چانه زنی درمذاکره می‌شود.
وی با بیان اینکه روند تامین مسکن حج 93 در حال پیگیری است، گفت: تا کنون حدود 11 هزار اتاق برای اجاره شناسایی شده است و در حال مذاکره با مالکان هستیم.

صدرو روادید زائران ایرانی عمره آتی از ابتدای آذر ماه
رئیس سازمان حج وزیارت با بیان اینکه در جلسه اخیر با وزیر حج عربستان، بحث گشایش سیستم عمره آینده از اوایل صفر ( آذر ماه امسال) مطرح شد افزود: معاون عمره وزارت حج عربستان اعلام کرد سیستم عمره برای ایرانی‌ها از اول صفر 1435 باز خواهد شد.
وی ابراز امیدواری کرد از 15 آذر ماه اعزام زائران ایرانی به عمره مفرده 93-92 آغاز شود.
اوحدی گفت: بر این اساس جدول اعزام زائران ایرانی به عمره پیش رو باید در حین موسم حج جاری نهایی شود.

آغاز نام نویسی زائران در کاروان ها عمره از اواخر آبان ماه
رئیس سازمان حج و زیارت یادآور شد:بر این اساس، بعد از ایام تاسوعا و عاشورا ثبت نام در کاروانهای عمره امکان پذیرخواهد بود.
اوحدی با بیان اینکه در موسم حج جاری، قراردادهای حمل ونقل هوایی عمره آتی با شرکت های هواپیمایی منعقد می شود گفت: تلاش سازمان حج و زیارت افزایش 50 درصدی سهمیه ایران در عمره و اعزام 750 هزار زائر ایرانی به عمره 93-92 است.

افزایش دو هزار نفری به سهمیه عمره دانشجویی
رئیس سازمان حج و زیارت از افزایش دو هزار نفری سهمیه عمره دانشجویی در عمره 93-92 خبر داد و گفت: این سهمیه به هیات های علمی و اساتید دانشگاه ها اختصاص خواهد داشت.
اوحدی با بیان اینکه اصول برنامه های حج سال آینده در موسم حج جاری تنظیم و تدوین می شود گفت: بر این اساس، کارگروه ‌های تخصصی تشکیل شده و نتایج بررسی های خود را اعلام خواهند کرد.
به گفته معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ،هم اکنون جدول زمان بندی حج 93 در دست تهیه است.

 10 روز برای سفر عمره کافی است
رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه در عمره 93-92 سفر 21 روزه ماه رمضان نخواهیم داشت گفت: برای سفر عمره مدت 10 روز مناسب است و زائر خسته نمی‌شود و سلامت و آرامش او هرچه بهتر تامین خواهد شد.
به گفته اوحدی خوشبختانه هیچگونه تخلفی در زمینه اقامت بیش از مدت مقرر زائران اعزامی عمره گذشته در عربستان وجود نداشته است که این یک امتیاز به شمار می‌آید.