نسخه موبایل آر اس اس
کد خبر : 217212    
زمان مخابره : ۱۳۹۱/۴/۱۹  ساعت ۸ : ۴۶
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد:

شرایط کنونی کشور نیازمند همگرایی و همدلی بیشتر رسانه هاست

حسینی خاطر نشان کرد: به زودی نشستی را با صاحبان رسانه و مسئولین اقتصادی کشور برگزار می کنیم تا نسبت به شرایط کنونی خصوصا تحریم ها آگاهی بیشتری پیدا کرده و با در نظر گرفتن منافع ملی فعالیت کنند نه اینکه هر کس با سلیقه خود و گاها بدون آگاهی جو روانی را برهم زده و در خاتمه پاسخی برای ادعایش نداشته باشد

وزیر ارشاد ضمن هشدار به رسانه هایی که بر خلاف منافع ملی حرکت می کنند از برگزاری نشستی با صاحبان رسانه در آینده ای نزدیک و اتمام حجت با آنان خبر داد.
محمد حسینی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی دولت تصریح کرد: کشور ما در شرایطی نیست که هر رسانه ای هر خبر یا تحلیلی را منتشر کند که با مصالح نظام و منافع ملی سازگاری نداشته باشد.
وی خاطر نشان کرد: به زودی نشستی را با صاحبان رسانه و مسئولین اقتصادی کشور برگزار می کنیم تا نسبت به شرایط کنونی خصوصا تحریم ها آگاهی بیشتری پیدا کرده و با در نظر گرفتن منافع ملی فعالیت کنند نه اینکه هر کس با سلیقه خود و گاها بدون آگاهی جو روانی را برهم زده و در خاتمه پاسخی برای ادعایش نداشته باشد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در خصوص باب شدن شایعه پراکنی در فضای رسانه ای کشور افزود: ما در هیئت نظارت بر مطبوعات به صورت مداوم جلساتی را برای رسیدگی به امور مطرح شده تشکیل می دهیم و تذکرات و برخوردهای لازم را انجام می دهیم اما میسر نیست تا تمام موضوعات مطرح شده در رسانه ها را رصد کرده و با تشخیص بین شایعه و واقعیت آن را مورد رسیدگی قرار دهیم.
حسینی در این مورد از تمام شخصیتهای حقوقی و حقیقی خواست تا هیئت نظارت را در این امر یاری دهند و در صورتی که موردی را خلاف واقع یافتند با ارسال شکایت یا تهیه جوابیه نسبت به خبر منتشر شده واکنش نشان دهند تا در هیئت نظارت مورد بررسی قرار گیرد.
وی از صاحبان و اصحاب رسانه خواست قبل از اینکه شکایتی مطرح شود به موثق بودن خبر توجه داشته باشند و آن را با در نظر گرفتن مصالح نظام و منافع ملی منتشر کنند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان اظهار کرد: شرایط کنونی کشور با توجه به تحریم ها و فشارهایی که وجود دارد خصوصا در مسائل اقتصادی و بین المللی، نیازمند همدلی و همگرایی بیش از گذشته است و بیش از پیش باید مراقبت شود تا آسیبی به کشور وارد نشود چون مسئله یک فرد نیست بلکه مصالح یک ملت در میان است.