نسخه موبایل آر اس اس
 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
کد خبر : 215936    
زمان مخابره : ۱۳۹۱/۳/۱۶  ساعت ۹ : ۲۵
معاون مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری خبر داد:

تدریس شکوه همسرداری به جای تنظیم خانواده در برخی دانشگاه‌ها

سجادی: تنظیم خانواده واحدی اختیاری - اجباری است و دانشجویان باید آن را بگذرانند اما جزو واحدهای اصلی و رسمی محسوب نمی‌شود، اینک شکوه همسرداری جایگزین تنظیم خانواده شده است

معاون امور خانواده مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری از تدریس کتاب شکوه همسرداری در برخی دانشگاه‌ها خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایسنا، زهرا سجادی، از تدریس کتاب شکوه همسرداری در دانشگاه تهران، علامه طباطبایی و برخی واحدهای دانشگاه آزاد خبر داد و گفت: این واحد درسی عمومی و اختیاری بوده و جایگزین واحد تنظیم خانواده است.

وی تصریح کرد: تنظیم خانواده واحدی اختیاری - اجباری است و دانشجویان باید آن را بگذرانند؛ اما جزو واحدهای اصلی و رسمی محسوب نمی‌شود، اینک شکوه همسرداری جایگزین تنظیم خانواده شده است.

معاون مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به رونمایی کتاب شکوه همسرداری در دانشکده حقوق دانشگاه تهران در ماه گذشته گفت: انتشارات سمت، ناشر این کتاب است.

وی درباره ضرورت تالیف این کتاب گفت: شورایعالی انقلاب فرهنگی، تقریبا چهار سال پیش تصمیم به تغییر درس تنظیم خانواده و تبدیل آن به دانش خانواده گرفت که با توجه به تغییر دید دولت و مسئولان درباره سیاستهای کنترل جمعیت در مقایسه با قبل، سرفصلها‌ نیز باید تغییر کنند.

معاون امور خانواده مرکز اموز زنان و خانواده ریاست جمهوری در ادامه گفت: مرکز امور زنان بنا به تعهدی که در این رابطه داشت و دانش خانواده را دنبال می‌کرد، سفارش این کتاب را داد و پیگیر تالیف آن بود و این کتاب توسط دکتر افروز تالیف شد.

وی با اشاره به استقبال برخی اساتید و استفاده از مطالب کتاب "شکوه همسرداری" به عنوان سرفصل تدریس، ابراز امیدواری کرد که در سال تحصیلی 92-91 در سرفصل‌های درسی تمام استادان از این کتاب به جای محتوای کتاب قبلی استفاده شود.

بنا بر این گزارش، مرکز امور زنان و خانواده از بهمن ماه سال 89 پیگیر ورود کتاب روانشناسی ازدواج و شکوه همسرداری به عنوان یک واحد درسی بود و وعده تدریس آن از بهمن ماه 89 داده شده بود که تا امسال عملی نشده بود.

کتاب حاضر با کتاب پیشین تنظیم خانواده از نظر محتوا تفاوت عمده‌ای دارد و چنانچه در مقدمه کتاب نیز آمده است: کتاب با رویکردی علمی - فرهنگی و اجتماعی ضمن تاکید بر آموزش مهارتهای ازدواج، سعی در انتقال مفاهیم اخلاقی در قالب دو واحد درسی کرده است.